»V Franciji lahko Pogačarja in Rogliča ustavi le višja sila«
Šport
Tipografija

Pri 25 letih je Tone Tiselj vodil celjsko člansko rokometno moštvo. Ni še dopolnil 30 let, ko je Celje Pivovarno Laško popeljal v prvo jugoslovansko ligo. Bil je prvi selektor v samostojni Sloveniji. Izbrana vrsta je pod njegovim vodstvom najprej osvojila bronasto medaljo na Sredozemskih igrah, nato se je uvrstila na evropsko prvenstvo in leta 1994 na Portugalskem zasedla 10. mesto ter si s tem zagotovila vizo za svetovno prvenstvo na Islandiji. Tiselj je bil brez dlake na jeziku in je izgubil selektorsko vlogo. Potem ko je s Krimovkami osvojil dva naslova evropskih prvakinj, se je vrnil k moški selekciji in z njo postal evropski podprvak in jo istega leta (2004) popeljal na olimpijske igre ...

Ambasador tretje etape od Žalca do Celja ste postali 4. maja na Starem gradu, kamor ste se pripeljali – s kolesom seveda. Kaj ste od tedaj počeli? Zasledili smo vaše poglobljene pogovore z odličnimi slovenskimi kolesarji na Televiziji Celje.

Moja glavna naloga je bila vzpodbujati zanimanje za tretjo etapo dirke Po Sloveniji. Zato sem se udeležil številnih dogodkov, ki jih je pripravila Mestna občina Celje. Gostoval sem na dveh lokalnih radijskih oddajah. Na TV3 sem bil gost v oddaji, ki je bila posvečena samo dirki Po Sloveniji …

 

Kot da se je Slovenija na Tour de France razklala na dva dela tako kot na mnogih drugih področjih, na navijače dveh slovenskih asov. Bosta tudi letos Tadej Pogačar in Primož Roglič povsem v ospredju?

Seveda. Roglič in Pogačar imata prestavo več od vseh drugih kolesarjev, ki bodo nastopili na Touru. To, da se je Slovenija navijaško razdelila, ni nobena novost in ni naša posebnost. Popolnoma je bila razdeljena že Francija glede Poulidorja in …

 

Morda boste dejali, da nimate dovolj informacij zlasti iz zakulisja dogajanj pri Rokometnem klubu Celje Pivovarna Laško. Kaj vas je najbolj motilo v zadnjih sezonah, imate vsaj manjši recept za izhod iz sedanjega stanja, ki ne zadovoljuje navijačev in ljubiteljev rokometa?

Bolj kot pomanjkanje denarja vidim problem v pomanjkanju trenerskega kadra, ki bi mu bil rokomet način življenja in ne samo služba. V zadnjem obdobju sta se namreč dva precej dražja športa, odbojka in košarka, precej dvignila, rokomet pa je zašel v slepo ulico. V današnjih časih je bolj pomemben marketing, všečki na socialnih omrežjih kot pa kakovostno delo. Mislim, da so se sredstva za ta del močno povečala, za delo z mladimi pa so ostala na isti ravni ali pa so celo manjša. Pravih rokometnih očetov v Sloveniji, kot so bili …

Foto: SHERPA

Preberite več v Novem tedniku

Najbolj brano

Najlepša nagrada za stoletnico nogometa v Celju Najlepša nagrada za stoletnico nogometa v Celju ...
Četrtek, 23 Julij 2020 07:00
Nogometaši Celja so dosegli največji uspeh v svoji stoletni zgodovini. V zadnji in odločilni tekmi l...

Preberite več...

Šampion je nastal pred četrt stoletja Šampion je nastal pred četrt stoletja
Petek, 05 Junij 2020 14:42
Pred 25 leti, natančneje 4. maja leta 1995 je nekdanji kapetan Celja in tudi islandskega Vikingurja ...

Preberite več...

Zadnje slovo od Gorana Sankovića Zadnje slovo od Gorana Sankovića
Petek, 10 Junij 2022 13:12
Odšel je celjski nogometni junak iz Bukarešte. V petek so ga svojci pogrešali, v soboto je Policijsk...

Preberite več...

Dve medalji, nov avto, deset tisočakov in še kaj Dve medalji, nov avto, deset tisočakov in še...
Petek, 25 Februar 2022 12:18
Najuspešnejša slovenska predstavnica na zimskih olimpijskih igrah je bila smučarska skakalka Urša Bo...

Preberite več...