V Braslovčah slovesno odprli novi prizidek k osnovni šoli
Družba
Tipografija

V Braslovčah so dopoldne namenu predali slabih 1,5 milijona evrov vredni prizidek k Osnovni šoli Braslovče, kjer je poleg tamkajšnjih osnovnošolcev svoje lastne prostore prvič v zgodovini braslovške občine pridobila Glasbena šola Risto Savin Žalec.

Župan Tomaž Žohar je izpostavil, da je današnji petek izredno pomemben dan za izobraževalni proces v njihovi lokalni skupnosti. »Glede na priseljevanje v našo občino je novi prizidek k osnovni šoli izrednega pomena. Ves čas se namreč trudimo nuditi izredno dobre pogoje za izobraževanje in razvijanje talentov naših otrok.« V prizidku, katerega izgradnja je trajala približno pol leta, je šest novih učilnic, kabineti, garderoba, dvigalo za gibalno ovirane učence. Obstoječo jedilnico so razširili za približno tretjino in zgradili šestdeset novih javnih parkirnih mest. »Prostorne in lepo opremljene prostore bomo z veseljem uporabljali, še bolj pa, ko se bodo ukrepi sprostili in bomo imeli kabinetni pouk,« je bila zadovoljna mag. Marija Arh, ravnateljica OŠ Braslovče, ki jo na štirih lokacijah obiskuje skupaj 525 učencev. Nič manj zadovoljen ni bil ravnatelj žalske glasbene šole mag. Gorazd Kozmus. »Naš oddelek v Braslovčah je najmanjši. Morda ravno zato tudi najhitreje rastoč. V novih prostorih bomo našim učencem lahko nudili izjemne pogoje za glasbeno izobraževanje.« Slovesnega odprtja se je udeležila tudi ministrica za šolstvo, izobraževanje in šport dr. Simona Kustec, ki je povedala, da danes ni velik dan zgolj za Braslovče, temveč za celo državo. Vsaka nova pridobitev na šolskem področju namreč pomeni krepitev znanja za celo državo. »Slovenske osnovne šole in vrtci krvavo potrebujejo naložbe. Pred dobim mesecem smo po desetih letih razpisali pomoč za sofinanciranje tovrstnih naložb. Prejeli smo trikrat več vlog za sofinaciranje, kot smo zmnoži glede na proračun to tudi ponuditi,« je pojasnila ministrica. Foto: TT

VEČ V PRIHODNJI ŠTEVILKI NOVEGA TEDNIKA

Najbolj brano

V karanteni 23 otrok celjskega vrtca V karanteni 23 otrok celjskega vrtca
Četrtek, 23 Julij 2020 11:19
  Ravnateljica vrtca Tončke Čečeve Irena Hren je za naš medij potrdila, da so v karanteni trije str...

Preberite več...

V bolnišnici zaradi tega dogodka uvedli interni nadzor V bolnišnici zaradi tega dogodka uvedli interni nadzor...
Torek, 01 Junij 2021 14:38
Na socialnem omrežju Facebook se je te dni razširila izkušnja bolnice, ki je pred dnevi bila sprejet...

Preberite več...

Kmalu v  Tropsko hišo h krokodilu Kmalu v Tropsko hišo h krokodilu
Četrtek, 06 Avgust 2020 14:08
V pritličju prenovljenega Celjskega doma nastaja zanimiva novost, ki bo nekaj posebnega ne le v celj...

Preberite več...

Šmartinsko jezero bo dobilo Panoramo Šmartinsko jezero bo dobilo Panoramo
Četrtek, 04 Marec 2021 06:06
Je eden od turističnih biserov Celja, a mesto možnosti in priložnosti, ki jih Šmartinsko jezero za r...

Preberite več...

Sledite nam

 
aplikacija

appstore  googleplay